Orman ve Su İşleri Bakanlığı Personel Alımı Duyurusu

20 Eylül 2011 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Odamıza gönderilen “Avrupa Konseyi Personel Alımı” ilanı ‘Avrupa Konseyi ve Peyzaj Sözleşmeleri‘nin İzlenmesi Konusunda Bilgi Sistemleri Yöneticisi (Manager of information systems for the follow up of the Council of Europe Heritage and Landscape canventions) pozisyonunda istihdam edilmek üzere, son başvuru tarihi 30 Kasım 2011 olacağı konusunda bilgilendirme yapmış bulunmaktayız.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Peyzaj Koruma Şube Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz görüşmede aranan koşullar ve nasıl başvurulacağı ile ilgili bilgi alınmış olup, bu bilgiler aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Aranan koşullar başlığı altında belirtilen kriterleri taşıyan üyelerimizin başvurularınıadbilgin@ormansu.gov.tr adresine yapmaları gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

 

Aranan koşullar:


“Avrupa Konseyi Peyzaj Sözleşmelerinin izlenmesi konusunda Bilgi Sistemleri Yöneticisi” pozisyonu Türkiye‘de açılmış bir pozisyon değildir ve Türkiye Cumhuriyeti bu pozisyonda herhangi birini istihdam etmemektedir. Bu sebeple KPSS ve KPDS gerekmemektedir. Bu pozisyon Avrupa Konseyi tarafından açılmış bir pozisyondur. Görev yeri Fransa‘nın Strasbourg kentindeki Avrupa Konseyi binasıdır. Bakanlığımız Türk vatandaşlarının Avrupa Konseyi‘nde istihdam edilmesini istemektedir. Başvuranların, bilgi teknolojileri konusunda belgelenmiş bir uzmanlaşması ve İngilizce veya Fransızca dillerinden en az birisini belgeli bir şekilde profesyonel derecede bilen birisi olmalıdır. Her iki dili birden bilmek avantajdır. HEREIN (European Heritage Network) ve ELCIS (European Landscape Convention Information System) veritabanlarının geliştirilmesi konusunda çalışılacaktır. Oldukça prestijli olan bu profesyonel pozisyon için diğer Avrupa Konseyi üye devletlerinin adayları ile
rekabet olacaktır. Şu an belli bir yerde çalışıyor olmak şartı da vardır.
Avrupa Konseyi‘nden gelen iş ilanı yazısında aşağıdakiler olmazsa olmaz olarak belirtilmiştir:
1.ICT becerileri üzerine deneyim ve ICT araçları üzerine derinlemesine bilgi sahibi olma.

2.Kültür, miras ve / veya peyzaj konularında bilgi teknolojileri geliştirilmesi çalışmalarında mümkün oldugunca tecrübe sahibi ve bu tür projelerde çalışmış olma.

3.Analitik düşünme, problem çözme ve karar verme yetenekleri, kavramsal düşünce sahibi olma.

4. Profesyonel bir şekilde İngilizce ve/veya Fransızca bilmek.”

 

 Yorumlar

Yorum yok

Yorum Yapın

İsim *

E-posta *

Site